İdman Ölkə

UEFA Millətlər Liqası başlayır – AFİŞA

Bu gün UEFA Millətlər Liqasında yeni mövsümə start veriləcək.

2020/21 mövsümü ardıcıl iki turla başlayacaq. Altı gün ərzində baş tutacaq bu turlar çərçivəsində ümumilikdə 54 oyun keçiriləcək.

Bu qarşılaşmalar çərçivəsində Azərbaycan millisinin də iki oyunu baş tutacaq.

Aranxeber xəbər verir ki, komandamız Lüksemburq və Kiprlə qarşılaşacaq.

Millətlər Liqası
I tur

3 sentyabr
A liqası, 4-cü qrup
22:45 Almaniya – İspaniya
22:45 Ukrayna – İsveçrə
B liqası, 3-cü qrup
22:45 Rusiya – Serbiya
22:45 Türkiyə – Macarıstan
B liqası, 4-cü qrup
22:45 Bolqarıstan – İrlandiya
22:45 Finlandiya – Uels
C liqası, 3-cü qrup
22:45 Moldova – Kosovo
22:45 Sloveniya – Yunanıstan
D liqası, 1-ci qrup
20:00 Latviya – Andorra
22:45 Farer adaları – Malta

4 sentyabr
A liqası, 1-ci qrup
22:45 İtaliya – Bosniya və Herseqovina
22:45 Niderland – Polşa
B liqası, 1-ci qrup
22:45 Norveç – Avstriya
22:45 Rumıniya – Şimali İrlandiya
B liqası, 2-ci qrup
22:45 Şotlandiya – İsrail
22:45 Slovakiya – Çexiya
C liqası, 4-cü qrup
22:45 Belarus – Albaniya
22:45 Litva – Qazaxıstan

5 sentyabr

C liqası, 1-ci qrup
20:00 Azərbaycan – Lüksemburq
20:00 Kipr – Monteneqro
A liqası, 2-ci qrup
20:00 İslandiya – İngiltərə
22:45 Danimarka – Belçika
C liqası, 2-ci qrup
17:00 Şimali Makedoniya – Ermənistan
20:00 Estoniya – Gürcüstan
D liqası, 2-ci qrup
17:00 Cəbəllütariq – San-Marino
A liqası, 3-cü qrup
22:45 Portuqaliya – Xorvatiya
22:45 İsveç – Fransa

II tur
6 sentyabr
B liqası, 4-cü qrup

17:00 Uels – Bolqarıstan
20:00 İrlandiya – Finlandiya
D liqası, 1-ci qrup
17:00 Andorra – Farer adaları
22:45 Malta – Latviya
B liqası, 3-cü qrup
20:00 Macarıstan – Rusiya
22:45 Serbiya – Türkiyə
C liqası, 3-cü qrup
20:00 Sloveniya – Moldova
22:45 Kosovo – Yunanıstan
A liqası, 4-cü qrup
22:45 İspaniya – Ukrayna
22:45 İsveçrə – Almaniya

7 sentyabr
C liqası, 4-cü qrup
18:00 Qazaxıstan – Belarus
22:45 Albaniya – Litva
A liqası, 1-ci qrup
22:45 Bosniya və Herseqovina – Polşa
22:45 Niderland – İtaliya
B liqası, 1-ci qrup
22:45 Avstriya – Rumıniya
22:45 Şimali İrlandiya – Norveç
B liqası, 2-ci qrup
22:45 Çexiya – Şotlandiya
22:45 İsrail – Slovakiya

8 sentyabr
C liqası, 2-ci qrup
20:00 Ermənistan – Estoniya
18:00 Gürcüstan – Şimali Makedoniya
A liqası, 2-ci qrup
22:45 Belçika – İslandiya
22:45 Danimarka – İngiltərə
A liqası, 3-cü qrup
22:45 Fransa – Xorvatiya
22:45 İsveç – Portuqaliya
C liqası, 1-ci qrup
22:45 Kipr – Azərbaycan
22:45 Lüksemburq – Monteneqro
D liqası, 2-ci qrup
22:45 San-Marino – Lixtenşteyn